Home INFO Направете ја маската за лице на Кејт Мидлтон, ќе ве чини околу...

Направете ја маската за лице на Кејт Мидлтон, ќе ве чини околу 200 денари

реклама:G Natural

Кејт Мидлтон е вистинска модна икона кога станува збор за нејзиниот стил, но и инспирација за многу дами кога е во прашање беспрекорниот изглед на нејзината коса и кожа.

За војводката од Кембриџ се грижи цел тим на стилисти, сепак тајната на нејзината сјајна кожа ја имаме сите во нашиот фрижидер.

Дебора Мишел, личниот дерматолог на Кејт Мидлтон во шоуто „This Morning“ ја откри маската за лице која ја користи војводката.

Ова е рецептот за истата.

СОСТОЈКИ

– една тегла еуро-крем
– шеќер
– балсам за усни

ПОДГОТОВКА И ЕФЕКТ

Измешајте ги состојките се додека не добиете еден вид на пилинг. Со истиот еднаш во неделата тријте го лицето.

Доколку се сомневате во овој рецепт имајте на ум дека какаото од еро-кремот е одлично за вашата кожа и е вистински антиоксиданс.

Во исто време шеќерот ќе ги отстрани вашите мртви клетки, а балсамот нема да дозволи да се појави црвенило на вашата кожа.

Дамите овој кралски пилинг го оценуваат со 4 од 5 ѕвезди.

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“