Home ЗАБАВА Секојдневие Направија елка од зелени пивски шишиња

Направија елка од зелени пивски шишиња

SHARE

Во кинескиот град Чангзоу направена е божиќна елка од зелени пивски шишиња, висока 10 метри.

Зелената конструкција е направена од 1.000 шишиња кои се наредени на 22 спрата.

Шишињата се поставени на тенка подлога и заврзана со жица, во случај на лошо време.

А, како што и личи на секоја вистинска новогодишна елка и оваа ја краси голема ѕвезда на врвот.

Оваа необична новогодишна елка сигурно ќе ги воодушеви сите пивопијци, а најмногу оние кои имаат прилика да се сликаат покрај неа.

РЕКЛАМИ:
Loading...