Home ЗАБАВА Видео Направил судар при бризина од 110 км/час – поминал неповреден (видео)

Направил судар при бризина од 110 км/час – поминал неповреден (видео)

SHARE

На YouTube се појави снимка на која е прикажано како возач на мотоцикл удира во автомобил во движење.

Момчето од Флорида кое ја објави снимката, под видеото напишало оти „не забележало дека автомобилот пред него кочи, а кога сфатил дека би можело да дојде до судар веќе било предоцна“, бидејќи возел 110 километри на час.

На видеото може да се види моментот на сударот и „летот“ на момчето преку автомобилот, но и како луѓе доаѓаат до него и проверуваат дали е се во ред.

Момчето за среќа поминало неповредено и решило одсега да вози само автомобил.

РЕКЛАМИ:
Loading...