Home СПОРТ Кошарка НБА: Клиперс и Тандер тесно, Вориорс и Спарс сигурно

НБА: Клиперс и Тандер тесно, Вориорс и Спарс сигурно

SHARE

Екипата од ЛА се мачеше со Атланта, но на крајот сепак победи во Филипс Арена, со 83:85. Деандре Џордан царуваше во рекетите со 19 скока, а постигна и 13 поени.

Крис Пол имаше уште една „секојдневна“ партија со 10 асистенции и со 11 поени. Кај домашните, Пол Милсап се издвои со 14 поени и со 12 скока.

Далас го мачеше шампионот, но на крајот потклекна. Голден Стејт победи со 127:107. Кари имаше „само“ 14 поени и 9 асистенции, но затоа Томпсон експлодира и ја презема МВП улогата со 45 поени, од кои 7 тројки од 12 обиди. Кај Маверикс, Парсонс постигна 23 поени.

Повеќе резултати од НБА, но и повеќе спорт читајте на sportmax.mk

кошарка

РЕКЛАМИ: ---