Home ЗАБАВА Видео Не е лесно да си славен: Роналдо реши да седне на чај,...

Не е лесно да си славен: Роналдо реши да седне на чај, погледнете што му се случи (ВИДЕО)

SHARE

Кристијано Роналдо е голема супер ѕвезда, еден од најголемите и најпознатите спортисти на светот, па можеби не е ни чудно што на раат не може ниту чај да испие.

Тој заедно со неговата екипа реши да направи експеримент, да покажа што значи да си славен, односно колку слобода има во јавноста. Португалецот проба да се напие чај, но фановите постојано доаѓаа и бараа да се сликаат со него.

Разликата меѓу тоа колку голтки успеа да се напие и колку луѓе побараа да се фотографираа е навистина голема.