Home INFO Не и било лесно: Шокантни тврдења за бракот на принцезата Дајана!

Не и било лесно: Шокантни тврдења за бракот на принцезата Дајана!

реклама:ХитКујна канал

Помина многу време од нејзината трагична смрт, но деталите од приватниот живот на покојната принцеза Дајана се сеуште актуелни во јавноста.

Нови детали доаѓаат од личните записи на принцезата, поточно од раговорите со кралскиот биограф, Ендру Мортон.

Информациите се однесуваат на втората бременост на Лејди Ди, за која таа кажала:

„Јас и Чарлс бевме многу многу блиски шест недели пред да се роди Хари. Тогаш одеднаш, се се уништи. Тој сакаше второто дете да ни биде ќерка, тој од секогаш сакал ќерка. Кога се породив првата реакција му беше – Ох боже! Машко е, па и со портокалова коса“.

Дијана ќе додаде дека Чарлс уживал во растењето на синовите, но тоа била клучната точка нивниот брак да почне да пропаѓа.

РЕКЛАМИ:„ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“