Home СПОРТ Не се закачај со Ибра зашто ќе настрадаш

Не се закачај со Ибра зашто ќе настрадаш

SHARE

ПСЖ во неделата го претрпе првиот пораз по пауза од 350 дена и првиот пораз оваа сезона во првенството. Подобар беше Лион со 2-1, но тоа не е ништо страшно бидејќи “светците” се далеку на врвот со огромна предност пред ривалите.

Сепак, камерите на стадионот во Лион фатија два интересни кадри. Дефанзивецот на Лион, Мапу Јанга-Мбива го исмејуваше Златан Ибрахимовиќ, по вториот гол на неговиот тим. Швеѓанецот не чекаше многу, па му врати во свој стил, а потоа тој му се смееше “во фаца”.

погледнете ги видеата на: sportmax.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...