Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Не верувавме дека крајот ќе дојде толку брзо – ќерката на Мерима...

Не верувавме дека крајот ќе дојде толку брзо – ќерката на Мерима Његомир неутешна

реклама:G Natural

По кратко тешко боледување почина пејачката Мерима Његомир. Таа тешките денови ги помина во својот дом со своите деца.
Во една куса исповед за српските медиуми ќерката Љубица Његомир зборуваше за последните денови поминати со нејзината мајка.

„Сите нејзини чеда последните два месеци бевме покрај мајка ни. Таа беше наш столб и потпора цел живот и беше голема чест и привилегија да ја имаме Мерима за мајка. Немаше последна желба бидејќи никогаш не зборувавме за крајот… Не верувавме дека крајот ќе дојде толку брзо. Се бореше и никогаш не сакаше да зборува за крајот“, изјави кусо ќерката на Мерима Његомир.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------