Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Небојша Глоговац ќе биде погребан до својот пријател и колега

Небојша Глоговац ќе биде погребан до својот пријател и колега

SHARE

Небојша Глоговац денес ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани на гробиштата во Белград.

Вечното почивалиште на актерот ќе биде покрај Милорад Мандиќ – Манда, во истиот ред каде што почиваат и Драган Николиќ и Велимир Бата Живојиновиќ.

Неговата комеморација ќе започне во 11 часот во Југословенскиот драмски театар, на кој ќе зборуваат голем број негови колеги.

Инаку Небојша почина од рак на белите дробови.