Home ШОУ БИЗз Мак сцена Нема да ја познаете: Македонската фолкерка без грам шминка

Нема да ја познаете: Македонската фолкерка без грам шминка

SHARE

Македонската фолкерка, Сани Гроздановска се подготвува за претстојниот „Валандово Фест“ каде ќе се претстави со нова песна.

Пејачката иако е во поодмината бременост, таа не застанува со темпото на работа, па освен во студио, често ја гледаме и на настапи.

Овој пат Сани објави фотографија од студио на која нема грам шминка.

Фолкерката изгледа супер, но искрено ни беше тешко да ја препознаеме. Јавноста е навикната да ја гледа Сани средена од глава до пети.

Ја препознавте?