Home СПОРТ Останато Нема крај на сензациите во Рио: По Ѓоковиќ, падна и најдобрата

Нема крај на сензациите во Рио: По Ѓоковиќ, падна и најдобрата

SHARE

Олимписката шампионка од Лондон, Серена Вилијамс нема да го одбрани златниот медал во Рио де Жанеиро бидејќи доживеа елиминација во третото коло од Елина Свитолина.

Американката одигра еден од своите најлоши натпревари во кариерата, имаше 37 неизнудени и 17 изнудени грешки, а и дозволи на Свитолина да го добие мечот со само девет директни поени.

Serena Williams

Повеќе прочитајте на spotmax.com.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...