Home СПОРТ Нема веќе враќање: Го имаме третиот најскап трансфер во историјата на фудбалот!

Нема веќе враќање: Го имаме третиот најскап трансфер во историјата на фудбалот!

SHARE

Аргентинскиот репрезентативец Гонзало Игуаин од денеска е најскап фудбалер во историјата на италијанската лига и трет најскап во историјата на фудбалот.

За сума од 90 милиони евра, тој денеска стана член на Јувентус и во следните четири години ќе заработува плата од 7,5 милиони евра по сезона.

Гонзало Игуаин

Поскапи од него досега се само фудбалерите на Реал Мадрид, Герет Бејл и Кристијано Роналдо, а според најавите, најверојатно ќе биде поминат од Пол Погба кој за најмалку 110 милиони евра ќе се пресели во Манчестер Јунајтед.

роналдо

РЕКЛАМИ:
Loading...