Home INFO Непребол: Заборавена снимка од Тоше Проески која не потсети на неговиот огромен...

Непребол: Заборавена снимка од Тоше Проески која не потсети на неговиот огромен талент (видео)

реклама:hotel PREMIER

Денес се навршуваат 14 години како Тоше Проески не е со нас, но неговата музика и понатаму живее.

Фановите го споредуваат со ангел, а неговите песни се сеуште актуелни и најслушани.

Деновиве на социјалните мрежи е актуелно видео на кое Тоше изведува опера од Лучијано Павароти. Снимката настанала пред повеќе од 15 години во ресторан во Бугарија.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------