Home ЗАБАВА Tv + Reality „Нешто се крчка“: Димитар и Сара оваа година решија да ги вапцаат...

„Нешто се крчка“: Димитар и Сара оваа година решија да ги вапцаат јајцата на телевизија (ВИДЕО)

SHARE

Во моментов еден од најпопуларниот брачен пар на нашата естрада пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски беа гости во велигденското издание на емисијата „Нешто се крчка“ кај водителот Ненад Ѓоргиевски која се емитува секој понеделник на Телевизија 21.

Покрај разговорот и потсетувњето на почетоците на нивната кариера, тие за прв пат гостуваа на телевизија откако јавноста дозна за бременоста на Сара преку интернет порталите.

Во ова шоу зборуваа за подготовките околу нивното остварување како родители, но и како тие се снаоѓаат во брачниот живот.

Она што сигурно за прв пат го правеа на телевизија беше вапцањето на велигденските јајца и нивно декорирање, а гледачите дознаа и за тоа кој колку се снаоѓа во кујна и кој во нивниот дом е задолжен за кулинарските специјалитети.

Се ова и многу повеќе ќе видите доколку ја изгледате оваа епизода на „Нешто се крчка“.

РЕКЛАМИ:
Loading...