Home INFO Неверојатна приказна за една маица: Еве како Памела Андерсон станала славна

Неверојатна приказна за една маица: Еве како Памела Андерсон станала славна

реклама:SANSIRO

Таа со децении го привлекува вниманието на јавноста.

Русокосата убавица Памела Андерсон важи за една од најубавите но и најконтроверзните жени на планетата.

Многумина мислат дека актерската кариера и ја донела славата, но приказната е сосема поинаква.

Познатата „Зајачица на Плејбој“ во 1989 година работела како фитнес инструкторка во Ванкувер.

Едно попладне, одлучила да оди на рагби натпревар и за таа прилика да облече кратка маица со логото на пивотo „Лабат“. Ова засекогаш и го променило животот.

Откако се појавила на видео-бимот на стадионот, компанијата почнале да ја опседнуваат пивопиите, барајќи информации за непознатата дама.

„Лабат“ ја вработил Памела како портпарол, а потоа следеа првите фотографии за „Плејбој“.

Останатото е историја.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------