Home INFO Неверојатна приказна: Еве како Памела Андерсон станала планетарно позната

Неверојатна приказна: Еве како Памела Андерсон станала планетарно позната

реклама:Лето во Банско

Таа со децении е главна тема во светските медиуми.

Познатата „чуварка на плажа“ и „Зајачица на Плејбој“ во 1989 година работела како фитнес инструкторка во Ванкувер.

Едно попладне донела судбоносна одлука да оди на рагби натпревар и за таа прилика да облече кратка маица со логото на пивотo „Лабат“.

Откако се појавила на видео-бимот на стадионот, компанијата почнале да ја опседнуваат пивопиите, барајќи информации за непознатата дама.

„Лабат“ ја вработил Памела како портпарол, а потоа следеа првите фотографии за „Плејбој“.

Останатото е историја.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------