Home ЗАБАВА Секојдневие Неверојатни фотографии: Животни во стомакот на мајките

Неверојатни фотографии: Животни во стомакот на мајките

96
0
SHARE

Документарецот на National Geographic, под името „Extraordinary Animals in the Womb“, прикажува фасцинантни фотографии на животните во стомакот на мајките.

Документарецот е комбинација од три димензионални фотографии од ултразвук, компјутерска графија и мала камера која го регистрирала плодот од зачнувањето до раѓањето.

National Geographic создадоа документарец кои вреди да се погледне. Ние во продолжените ви претставуваме дел од неверојатните фотографии.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here