Home СПОРТ Неверојатните промашувања на Пандев на мечот со Израел (видео)

Неверојатните промашувања на Пандев на мечот со Израел (видео)

SHARE

Горан Пандев, капитенот на македонската фудбалска репрезентација и играч на италијанскиот калчолигаш Џенова, синоќа на мечот со Израел потфрли.

Поранешниот фудбалер на Лацио, Интер и Наполи имаше две одлични шанси да го отвори резултатот на мечот, но и двете ги промаши.

Иако даде се на вечерашниот дуел со Израел, сепак не придонесе директно за Македонија да го избегне поразот.

Денес сите ги коментираат неговите промашувања, погледнете ги.

РЕКЛАМИ:
Loading...