Home INFO НЕВЕРОЈАТНО: Еве која позната актерка имала афера со принцот Чарлс

НЕВЕРОЈАТНО: Еве која позната актерка имала афера со принцот Чарлс

реклама:SANSIRO

Иако никогаш не потврдил, принцот Чарлс пред Дајана и Камила имал многу авантури и љубовни афери.

Една од поинтересните љубовни врски на членот на најпознатото кралско семејство е онаа со актерката Барбара Стрејсенд.

Детали за нивната врска биле објавени во 2016 година во книгата на авторот Кристофер Андерсон.

Авторот открива дека во младоста, принцот Чарлс бил лудо заљубен во Барбата и ја посетувал и на нејзините снимања.

Наводно, контактите момеѓу двајцата продолжиле и додека Чарлс бил во брак со Дајана, но ова никогаш официјално не било потврдено.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------