Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Никој не ја забележа скриената порака зад розевиот фустан на Кејт Мидлтон

Никој не ја забележа скриената порака зад розевиот фустан на Кејт Мидлтон

SHARE

Кејт Мидлтон буквално ги засени сите на официјалното појавување на манифестацијата „Trooping the Colour parade“ како дел од прославата на 91-от роденден на кралицата Елизабета.

За ова појавување Кејт се одлучи за преубав розев фустан од Александар МекКвин, надополнет со шапка од Џејн Тејлор.

И додека сите беа воодушевени од аутфитот на Кејт, никој не ја виде скриената порака зад фустанот на војводката.

Експертите ќе кажат:

„Пред се, таа носи фустан на британски дизајнер, што на еден начин е оддавање почит на домашните производи, и испраќање порака за подршка на британците во ова политички тешко време за земјата. Второ, розевата боја е стратешки одлично одбрана бидејќи таа презентира порака на нежност и прогресивност“.