Home ЗАБАВА Гаџети Нокиа 3310 се враќа на пазарот, еве колку ќе чини

Нокиа 3310 се враќа на пазарот, еве колку ќе чини

SHARE

Нокиа 3310 е еден од најпопуларните телефони на сите времиња.

И покрај тоа што е стар 15-години, многумина денес посакуваат да ја имаат неговата батерија или телефонот да биде издржлив како фамозната Нокиа.

Сега од брендот решија кон крајот на февруари да пуштат нова серија на 3310 која ќе го задржи автентичниот изглед, но ќе има неколку нови функции.

Од Нокиа велат дека телефонто ќе чини 60 евра.

Би го купиле ли?

РЕКЛАМИ: ---