Home СПОРТ Останато Нов владетел во Мадрид, Мареј конечно го покори Надал

Нов владетел во Мадрид, Мареј конечно го покори Надал

SHARE

Британецот е новиот шампион во шпанската престолнина.

Вчера во големото финале на АТП тенискиот турнир во Мадрид Енди Мареј го совлада Рафаел Надал со резултат 2:0 по сетови 6:3 и 6:2.

Мареј во финалниот дуел влезе како благ аутсајдер, но покажа дека се наоѓа во една фантастична форма освојувајќи го вториот турнир на земја.

Прочитајте повеќе на: sport365.mk