Home СПОРТ Останато Новак Ѓоковиќ и Мајк Тајсон: Средба на шампионите

Новак Ѓоковиќ и Мајк Тајсон: Средба на шампионите

591
0
SHARE

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ вчера се сретна со бившиот шампион во бокс Мајк Тајсон и со неговата ќерка Милан на тениските терени во Иднија Велс, Калифорнија. Средбата на шампионите и на младата обожавателка на Нoвак изгледаше вака…

Ѓоковиќ и Тајсон

Ѓоковиќ и Тајсон

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here