Home ШОУ БИЗз Балкан Нови проблеми за Северина со старателството: На Игор му е забрането…

Нови проблеми за Северина со старателството: На Игор му е забрането…

3601
0
SHARE

Уште од 2014-та година трае борбата на Северина и бизнисменот Милан Поповиќ за рамноправно старателството над синот.

Случајот доживеа многу пресврти, а последната судска одлука е донесена во корист на Поповиќ.

Општинскот граѓански суд на Загреб донесе решение со кое му се забранува на Игор Којиќ, сопругот на Северина, на социјалните мрежи да објавува фотографии од малиот Александар.

Оваа одлука е донесена за најдобар интерес на детето.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here