Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Очајна и без пари, Рада Манојловиќ со блокирани сметки, пејачката вратена од...

Очајна и без пари, Рада Манојловиќ со блокирани сметки, пејачката вратена од технички…

реклама:Лето во Банско

Заради пандемијата погодена од целата ситуација очигледно е и пејачката Рада Манојловиќ на која и се блокирани сметките.

Извор близок на пјачката вели дека заради не плаќање на данок кон државата нејзината фирма била блкирана а со тоа и сите нејзини сметки па таа последно не можела ниту да го регистрира својот автомобил.

Очигледно и Рада е една од јавните личности и пејачките кои веќе ги потрошија заштедите и „кубарат“ со финансии со оглед на тоа дека долго време не ја работат својата работа.

БОНУС ВИДЕО:
Мајката на Тања Савиќ очајна: „Злоба од човек и ги украде и парите и децата“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------