Home INFO Од продавачка до милионерка: Како Георгина го улови славниот Роналдо?!

Од продавачка до милионерка: Како Георгина го улови славниот Роналдо?!

реклама:G Natural

Откако е со Роналдо, најславниот фудбалер во светот, животот на Георгина Родригез е под лупа на јавноста.

Во светските таблоиди овој период навистина на големо се пишува и коментира за животната приказна на Георгина Родригез сеуште актуелна вереница на фудбалерот Роналдо.

Ако може да им се верува на написите, вереницата на фудбалерот, од сиромашна девојка стигнала до вистинско богатство.

Георгина пред да зо запознае Роналдо работела како продавачка во бутик а моментот кога на една приватна забава на Гучи го запознала фудбалерот и го променил целиот живот.

Таа по запознавањето добила отказ од бутикот каде што работела па од дарежливиот избраник добивала по 100 000 долари за живот.

Иако сеуште не венчани парот живее заедно од 2016 и имаат една ќерка а во моментов очекува близнаци.

Да потсетиме, Роналдо веќе е татко на три деца меѓу кои и близнаци од сурогат мајка.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------