Home INFO Одвратно! Еве што користи Том Круз за да се подмлади

Одвратно! Еве што користи Том Круз за да се подмлади

реклама:G Natural

Том Круз со години важи за еден од најзгодните и најпосакуваните мажи на планетата.

Холивудскиот актер има 60 години, а неговото лице дава впечаток дека претерал со естетските корекции.

Актерот не крие дека дека се грижи за својот изглед и максимално се труди да одржи младешки изглед.

Она што ја заинтригира јавноста е неговата изјава дека користи маска за лице од птичји измет за која многу плаќа, но наводно има неверојатно добар ефект.

Шпекулациите велат дека станува збор за маска за лице која подразбира мешање на птичји измет со овесни трици и вода, а смесата се суши на лицето, со што се постигнува ефект на затегната кожа.

„Том не оди на инјекции или операции на ботокс, но посветува многу внимание на сите нови природни третмани, а резултатите беа фантастични“, изјавил близок извор на актерот и додал:

„Том не мисли дека маската од птици е чуден третман. Всушност, тој истакнува дека постојат многу полуди и поневообичаени методи за одржување на вашето лице младо“.

Покрај Круз, наводно и Викторија и Дејвид Бекам го користат овој метод.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------