Home КУЛТУРА Театар Охридскиот театар со премиерата „Сон на летната ноќ“ вечер на „Охридско лето“

Охридскиот театар со премиерата „Сон на летната ноќ“ вечер на „Охридско лето“

SHARE

Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува со четвртата премиера, шекспировата претстава „Сон на летната ноќ“, режисерска поставка на хрватскиот уметник Иван Лео Лемо, а во изведба на Народниот театар од Охрид.

„Сон на летната ноќ“ ќе се игра на Малата сцена на Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток од 20 часот.

РЕКЛАМИ:
Loading...