Home СПОРТ Кошарка Олимпијакос со тројка со „звукот на сирената“ ја „сруши“ Барселона!

Олимпијакос со тројка со „звукот на сирената“ ја „сруши“ Барселона!

SHARE

Познати се сите патници на фајнал-форот во Мадрид од кошаркарската Евролига.

Олимпијакос не ја пропушти шансата на домашен терен да се пласира во фајнл-фор турнирот, големата Барселона уште еднаш падна во Пиреа и доживеа елиминација.

Во крајно драматичен натпревар Олимпијакос со тројка на Принтезис во последната секунда ја победи Барселона со 71:68 и се избори за место на фајнл-фор турнирот во Мадрид.

Прочитајте повеќе на: sport365.mk