Home INFO Опасно време утре во Македонија: УХМР со метео аларм, доаѓа невреме со...

Опасно време утре во Македонија: УХМР со метео аларм, доаѓа невреме со дожд, грмотевици и силен ветер

реклама:G Natural

Опасно време се очекува утре на територија на Македонија.

Од Управа за хидрометеоролошки работи најавуваат невреме со дожд, грмотевици и силен ветер.

„Утре во текот на денот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со интезивен пороен дожд, силен ветер (над 70 км/час) и град“, велат од таму.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------