Home ЗАБАВА Занимливости Ослабела 82кг., па ја повторила венчавката (фото)

Ослабела 82кг., па ја повторила венчавката (фото)

SHARE

Британката Ребека Добсон ги мразела нејзините фотографии од венчавката каде имала 158 кг., пишува Mirror.

Откако во 1999 година родила син, престанала да се дебелее, но не можела да ослабе. Кога го родила второто дете во 2004 година имала 133 килограми. Таа година се венчала и со нејзиниот избраник Андреа.

– Обожувам да готвам и секогаш ги полнев чиниите до врвот. Но додека Андре останал слаб, јас се дебелеев како балон. Ќе ги завршев домашните обврски и остатокот од денот ќе го помиев во јадење. Чипсот беше моја најголема слабост затоа што јадев неколку големи пакувања секој ден, изјавила Ребека.

Таа и сопругот одлучиле во 2010 година да ги обноват брачните завети. Ребека го нашла фустанот од соништата, но не можела да пронајде големина која и одговара. Затоа што лекарите и рекле дека може да умре пред 40-тата, таа се одлучила за операција на желудник.

Како резултат на операцијата, таа ослабела до 114 килограми, а две години подоцна успеала да ослабе до 88 килограми.

Таа со сопругот ја повториле венчавката во јуни годинава.

Таа сега тежи 76 клограми.

РЕКЛАМИ:
Loading...