Home INFO Ова е братот на Лепа Брена за кој таа ретко зборува! (ВИДЕО)

Ова е братот на Лепа Брена за кој таа ретко зборува! (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Познатата пејачка Лепа Брена е родена во Тузла, а нејзиното вистинско име е Фахрета Јахиќ.

Брена е најмалата од трите деца.

View this post on Instagram

Moj brat Faruk Jahic kao ucesnik u NIKAD NIJE KASNO

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Покрај сестрата Факета, Брена има и брат, Фарук кој исто е талентиран за музика.

Пред извесен период тој беше дел од учесниците во едно познато музичко шоу за повозрасни таленти.

Погледнете како пее братот на Брена!

РЕКЛАМИ: Hotel Premier Bansko ----------------------------------------------------