Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Ова е капелата каде ќе се одржи погребот на Џорџ Мајкл (фото)

Ова е капелата каде ќе се одржи погребот на Џорџ Мајкл (фото)

SHARE

Семејството на Џорџ Мајкл не открива детали за погребот на музичката легенда, бидејќи не сакаат не поканети гости или новинари.

Но, и покрај сите обиди деталите да се задржат во тајност сепак беше откриена капелата кеде ќе се одржи погребот на ѕвездата.

Станува збор за мала капела со капацитет од 30 луѓе, а церемонијата ќе се случи следната недела иако датумот не е познат.

Инаку Џорџ Мајкл ќе почива на гробиштата во северен Лондон покрај својата мајка.

РЕКЛАМИ:
Loading...