Home ЗАБАВА Секојдневие Ова е најубавата на Олимпијадата во Лондон

Ова е најубавата на Олимпијадата во Лондон

SHARE

Американскиот портал Bleacher Report е воодушевен од убавината на 24-годишната кошаркарка Антонија Мишуре.

Таа ќе ги брани боите на Хрватска ан Олимпијадата која наскоро започнува во Лондон.

Сајтот ја прогласи за најубавата учесничка на Олимписките игри 2012 година.

Во натписот со наслов „Хрватската кошаркарка Антонија Мишура е најубавата жена на Олимиписките игри“, новинарот Габ Залдивар е благодарен на ЛОИ што му овозможуваат подобро да ја запознаат убавата Антонија за која дознал преку друштвениот сервис Reddit.

– Засега за неа не знаеме многу, освен што ужива во модата и купувањето, но не се сомневам дека за неа многу ќе се зборува. Ако некој знае повеќе информации, нека ги подели со нес, замолил авторот на натписот.

Антонија Мишура е хрватска репрезентативка во кошарка која ќе учествува на Олимписките игри. Преубавата далматинка е родена во Шибеник на 19 ти мај 1988 година и висока е 178 см.

Олимписките игри сеуште не се почнати, но веќе ја имаме најубавата. Како ви се допаѓа Антонија Мишуре?

РЕКЛАМИ:
Loading...