Home INFO Ова е првата азиска серија која освои Еми награди

Ова е првата азиска серија која освои Еми награди

17
реклама:Лето во Банско

Популарната азиска серија “Игра на лигни“ со самото појавување стана глобална сензација на Нетфликс.

Серијата која испиша историја со рекордната гледаност, стана прва азиска серија која некогаш освоила Еми награди.

Нетфликсовата сензација се закити со дури шест награди, меѓу кои и за најдобар актер во драмска серија (Ли Џунг-џае) и за најдобра режија (Хванг Донг-хјук).

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------