Home INFO Ова е трејлерот за најстрашниот хорор филм сниман досега (видео)

Ова е трејлерот за најстрашниот хорор филм сниман досега (видео)

SHARE

Објавен е првиот трејлер за филмот The Nun, хорор приказна која, судејќи според најавното видео, ќе биде уште еден вознемирувачки филмски хит.
„Кога младата монахиња во опатија во Романија ќе изврши самоубиство, Ватикан праќа свештеник со мрачно минато и научник за да ја истражат нејзинта смрт“, стои во описот на трејлерот.
Режисер на филмот е Корин Харди, а оригиналната приказна која е основа за ова филмско дело, The Conjuring. настаната е врз основа вистините записи од светски признатите истражувачи на паранормални активности Ед и Лорејн Ворен.

РЕКЛАМИ:
Loading...