Home ШОУ БИЗз Евровизија Ова не го забележавте: Претставничката на Грузија се запали на Евровизиската сцена

Ова не го забележавте: Претставничката на Грузија се запали на Евровизиската сцена

SHARE

Денес во Киев ќе се одржи втората полуфинална вечер на која ќе насапи и нашата Јана Бурческа.

А, во пресрет на Евровизија ајде да се потсетиме на првата полуфнална вечер, односно на настапот на Тамара Гачечилаџе од Грузија.

Таа се претстави со песната “Keep the Faith”, но сите зборуваат за сценските ефекти кои никого не оставија рамнодушен.

На момент Тамара изгледаше како да гори на сцената.

Ако го немате погледнато нејзиниот настап, направете го тоа во продолжение.