Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Ова се 6-те лаги кои ни ги „продаде“ Кери Бредшо од „Сексот...

Ова се 6-те лаги кои ни ги „продаде“ Кери Бредшо од „Сексот и Градот“

SHARE

Сексот и градот многу жени ги научи за животот, за своите соништа, јасно изразување на своите желби во кревет.

Но, некои „лекции“ на главниот лик во серијата Кери Бредшо и не се баш вистинити во реалноста.

Ова се 6-те лаги која таа ги кажа.

Сексот и Градот

1. Лесно е да пронајдеш маж во толку голем град

ПОвеќето од слободните девојки многу време го бараат оној правиот, а не двајца кога ке избереш помеѓу двајца совршени мажи. Такви дилеми се случуваат само на сериите и филмовите.

Љубов

2. Слободно можеш да ја дадеш цела плата на чевли наместо да платиш сметки

Ако не платиш стрија ке ти ја исклучат, исто се случува и со сметките за мобилен телефон и така натаму. Не, не е во ред да ја потрошиш на чевли наместо за ратата за кредит.

Новите чевли на Лобоутин

3.Можеш да си дозволиш луксузен стан со огромен ормар

Секоја чест на исклучоците, но поголемиот дел ова не го постигнуваат без своите родители да се замешаат во ова.

Шест работи кои може да ги позајмите од машкиот ормар

4. Не мораш да користиш јавен превоз има такси насекаде околу тебе

Со оглед на тоа дека таксиметарот и не куца секогаш во наша корист ретко кој оди со такси на работа секој ден.

Такси

5. Многу е лесно да се оди на потпетици од 15 центиметри

Целодневното одење по кафулиња, град, парковите во високи потпетици па и не е баш лесно.

Тесни чевли

6. Ќе бидеш многу позадоволна ако купиш облека место храна

Да можете кога ќе огладнете да изедете едно здолниште или пак сепак нема да ги слушате девојките од оваа серија.

Шопинг

РЕКЛАМИ:
Loading...