Home LIFE STYLE Мода и Убавина Ова се мајка и ќерка, кој би рекол?

Ова се мајка и ќерка, кој би рекол?

SHARE

Мајка и ќерка, кој би рекол? 48-годишната Јасмин ле Бон и 23 –годишната Амбер, изгледаат како врснички позирајќи заедно во новата рекламна кампања за модниот бренд Monsoon.

Јасмин ле Бон е сопруга на Сајмон ле Бон од Duran Duran, а и во 4-тата деценија од животот плени со својата убавина во модниот свет.

Последните неколку години беше модел зa Moschino, работи за лондонската модна куќа Issa, а оваа сезона е заштитно лце за Moonsoon.

На новите рекламни фотографии, Јасмин изгледа двојно помлада, а позира со нејзината ќерка, додека двете носат модели во стилот на 70-тите.

Кампањата ја изработи славниот фотограф Андрес Овергарф во Индија, поточно на истата локација каде брендот Monsoon снимал едиторијал во 1974-та година.

 

РЕКЛАМИ:
Loading...