Home INFO Ова се родителите на Цеца Ражњатовиќ, еве со што се занимаваат

Ова се родителите на Цеца Ражњатовиќ, еве со што се занимаваат

Foto: Youtube/printscreen
реклама:G Natural

Во повеќе наврати, фолк пејачката Цеца има изјавно дека нејзините родители Мира и Слободан Величковиќ се нејзина огромна поддршка.

Пејачката е родена во јуни, 1973 година во Прокупје, Србија а детството го поминала во Житораѓа.

Нејзината мајка работела како учителка во селото, а татко и работел како машинобравар и трговец.

Цеца открива дека нејзината мајка била сособено строга, и секогаш се знаело што е а што не е дозволено.

Мира и Слободан се многу блиски и со своите внуци Анастасија и Вељко, а за време на свадбата на нивниот внук и двајцата учествуваа во свадбените церемонии.

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“