Home INFO Оваа зависност на Бред Пит е причина за неговиот развод со Анџелина...

Оваа зависност на Бред Пит е причина за неговиот развод со Анџелина Џоли

реклама:SANSIRO

Тие со години го носеа епитетот најубав пар на планетата.

Актерската двојка Бред Пит и Анџелина Џоли беа во врска цели 10 години и во брак 2 години. Родители се на шест деца – три биолошки и три посвоени.

Светот беше во неверување кога во 2016 година медиумите се појавија гласините за разводот на најпознатиот холивудски пар.

Од разводот од Анџелина, актерот го поврзуваа со многу девојки, но тој не потврди ниту една наводна врска.

Џоли ја запознал во 2004-та година на снимањето на „Г-дин и Г-ѓа Смит“, кога бил во брак со Џенифер Анистон.

Во една прилика признал дека причината за нивниот развод била неговата зависност од алкохол.

Пет години подоцна, Анџелина Џоли (46) и Бред Пит (57) се уште се разведуваат. Потрошија милиони долари за бракоразводни апрници и сеуште не можат да се договорат околу старателството на децата.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------