Home INFO Овој човек е заслужен за кариерата на Цеца, а не е Аркан...

Овој човек е заслужен за кариерата на Цеца, а не е Аркан (видео)

SHARE

Цеца Ражнатовиќ имала неколку важни години во својот живот кои се поврзуваат со успешната кариера.

Еден од нив е 1987-ма година, кога имала само 14 години.

Тогаш сосема случајно на одмор во Црна Гора ја забележан композиторот и аранжер Мирко Кодиќ, кој е заслужен за стартот на нејзината кариера“.

„Цеца летуваше со родителите во Улцињ, а убавото девојче го забележав во ресторан. Секако таму не настапуваше за пари, туку отпеа неколку песни по нејзина желба. Добро пееше, имаше секси рапав вокал, со многу јужначки ритам. Во неа имаше нешто што знаев дека ќе ја направи ѕвезда. Разговарав со родителите и ја повикав во Белград. Се друго е историја“, вели Кодиќ.

Дека Цеца и композиторот останале добри пријатели потврдува и снимката од нејзината свадба на која присуствувал и тој.

РЕКЛАМИ:
Loading...