Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Пандемијата го здроби финансиски Саша Ковачевиќ, пејачот пред банкрот

Пандемијата го здроби финансиски Саша Ковачевиќ, пејачот пред банкрот

реклама:G Natural

Пандемијата предизвика голем дел од бизнисите да бидат затворени а и многу бизнисмени да банкротираат.

На оваа тема проговори и пејачот Саша Ковачевиќ кој изјави дека заради короната бил принуден да го затвори својот ресторан во Нов Белград, за да не се доведе себеси до банкрот.

Тој изјавил дека навистина жали за луѓето кој работат во тој сектор и дека навистина се во лоша состојба затоа што немаат со што да го прехранат своето семејство.

„Се обидувам да научам лекција од сè, да гледам на сè со позитивни очи, без разлика колку е темно. Најважно е дека сите сме живи и здрави, и сè друго, се разбира, ќе си дојде во свое“, рече тој во емисијата „Шок ток“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------