Home INFO Пејачот Бојан Маровиќ се онесвестил на сцена

Пејачот Бојан Маровиќ се онесвестил на сцена

реклама:Лето во Банско

Црногорскиот пејач Бојан Маровиќ кој е веќе 20 години миленик на публиката и во Македонија, колабирал на генералната проба пред својот концерт.

Пејачот благодарение на музичар од бендот бил забележан на време и по брзата реакција на итната медицинска помош успеал да се опорави и да се врати на закажаниот настап.

Иако пејачот го советувале да не се враќа сепак тој несакал да ја изневери својата публика.

Кратко по случката за медиумите Бојан изјавил дека за среќа се поминало одлично и дека виновен е самиот кој меѓу густиот распоред на настапи не си дал некој ден оддишка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------