Home СПОРТ Пеналот на Меси и Суарез не е прв, вака правеа Кројф и...

Пеналот на Меси и Суарез не е прв, вака правеа Кројф и компанија

SHARE

Пеналот на Лионел Меси и Луис Суарез не е прв од ваков вид во историјата на фудбалот.

Пред 34 години слично нешто изведе Јохан Кројф додека играше за Ајакс и тоа против Хелмонд Спорт.

Тој пенал беше успешен, а пред нешто повеќе од десет година такво нешто сакаа да направат Пирес и Анри, ама потфрлија.

Повеќе на www.sportmax.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...