Home СПОРТ Кошарка Пипан ја продолжи соработката со МЗТ Скопје Аеродром

Пипан ја продолжи соработката со МЗТ Скопје Аеродром

Како што известуваат од македонскиот кошаркарски клуб, продолжена е соработката со Алеш Пипан.

Словенечкиот стратег и поранешен селектор на нашата репрезентација и наредната сезона 2015/2016 ќе го води МЗТ Скопје Аеродром.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...