Home ШОУ БИЗз Балкан По 17 години: Некролог за Аркан во српски весник

По 17 години: Некролог за Аркан во српски весник

SHARE

На денешен ден во белградскиот хотел „Интернационал“ беше убиен Жељко Ражнатовиќ Аркан, а и после 17 години мотивот и кој го нарачал убиството не е откриено.

Во еден српски весник беше објавен некролог за Аркан од неговиот кум Борислав Пелевиќ.

„Команданте, драг куме, никогаш нема да заборавиме се што направивте за Србија, српскиот народ во Хрватска, Босна и на Косово. Вие сте еден од последните српски херои во нашата историја. Почивајте во мир“, пишува во некролог.

 аркан

РЕКЛАМИ:
Loading...