Home ЗАБАВА По 24 часа потрага: Пронајден 16-годишниот Лука Божиновски

По 24 часа потрага: Пронајден 16-годишниот Лука Божиновски

SHARE

16-годишниот Лука Божиновски кој вчера беше пријавен за исчезнат, е пронајден жив и здрав, информираат неговите пријатели и семејство.

„Ви благодарам на сите. После 24 часа потрага, Лука е пронајден. Фала му на Бога е добар, исплашен доста но ќе биде во ред“, стои во објавата на Фејсбук од страна на неговата тетка.

Тинејџерот е британски државјанин, кој бил на гости кај своите роднини во Скопје.

Лука последен пат бил виден завчера кога излегол од својот дом и се упатил во непознат правец.

РЕКЛАМИ:
Loading...