Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive По 7 дена во болница пуштен дома, водителот Амиџиќ најавува спекткуларна емисија...

По 7 дена во болница пуштен дома, водителот Амиџиќ најавува спекткуларна емисија откако прележа корона

реклама:G Natural

Популарниот водител Огнен Амиџиќ кој минатата недела беше примен во болниц од вчера е веќе на домашно лекување.

Тој бил примен со воспаление на белите дробови но ПЦР тестовите не покажале присуство на корона вирусот, сепак по ренгенот и анализата на крвта за антитела се докажало дека сомнежите се реални и дека водителот сепак бил заразен со корона.

По седум дена во болница и од кога сите анализи покажале дека е добр бил пуштен од болница.

– Фала му на Бога, добро сум! Пуштен од болницата и конечно дома со моето семејство. Се радувам на новата емисија во вторник навечер, која ќе биде спектакуларна – рекол Амиџиќ за „Блиц.рс“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------