Home ШОУ БИЗз Балкан Драгана Мирковиќ го замени Роналдо, видете каде и како

Драгана Мирковиќ го замени Роналдо, видете каде и како

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ е првата јавна личност од Србија која ја краси насловната страна на познатиот магазин „Drehomoment“ од Австрија.

„После холивудската ѕвезда Орландо Блум, следеше Кристијано Роналдо, сега е на ред Драгана“, пишува српскиот магазин „Ало“.

Пејачката неколку дена работела на фотосесијата за овој светски магазин, кој се занимава со мода.

Драгана Мирковиќ